DARPA-UPSIDE projekt 2016. február 29.

Sikerrel zárult a DARPA-UPSIDE projekt első fázisa, melyben egyetemünk olyan neves intézményekkel működik együtt, mint az Intel, MIT, NIST, HRL Laboratories, University of Purdue, University of Notre Dame és a University of Pittsburgh.

A projekt célja egy olyan architektúra kifejlesztése, ahol a hagyományosan használt CMOS technológia helyett a fizika elemi törvényeihez közelebb álló, így hatékony eljárások (például nano-oszcillátorok szinkronizációjával) végezhetőek.
Az együttműködést az HRL Laboratories vezeti és karunk Horváth András egyetemi adjunktus vezetésével a képi adatok elemzésében és képfeldolgozási algoritmusok fejlesztésében vesz részt.

A sikeres első fázisnak köszönhetően az együttműködés a projekt második fázisával folytatódik, ahol még nagyobb hangsúlyt kapnak a nem-bool típusú eszközök és rajtuk végezhető számítások.

A projekt további részletei itt találhatóak.