Véradás az ITK-n 2020 tavasz

• 05 márc.

Kezdete: 2020. március 5. 10:00 -Vége: 2020. március 5. 16:00

ITK Aula

A Magyar Vöröskereszt véradást szervez Karunkon, 2020. március 5-én 10:00-16:00 óra között.

2019 október 10 - 2020 május 15 között fut a Magyar Vöröskereszt Hallgatói Véradások kampánya, melyet kifejezetten egyetemisták és főiskolások részére szerveztünk. Ha a kampány ideje alatt a véradók bármely véradáson részt vesznek, a diákigazolványuk felmutatása után egy egyedi kóddal ellátott köszönőkártyát kapnak. Ezt a kódot feltölthetik a www.voroskereszt.hu/hallgatoiveradasok oldalara ahol egyénileg is indulhatnak havi és félévenkénti nyereményekért (garantált HBO GO előfizetés mindenkinek, SZIGET és EFOTT jegyek, POKET zsebkönyvek), csapatot szervezve pedig, az életpontok gyűjtésével szintén EFOTT belépőkért szállhatnak versenybe.

Mire figyelj véradás előtt?

mindenképpen legyen nálad: SZEMÉLYI igazolvány (vagy jogosítvány, vagy útlevél) TAJ -és LAKCÍMKÁRTYA
• Legyél egészséges!
• Minimum: 50 kg testsúly
Étkezzél előtte, és igyál sok folyadékot (a levett vérmennyiség 450 ml, ez testünk számára tartalék, fontos, hogy a folyadékfogyasztás bőséges legyen, így nem lesz probléma)
• A tetoválás és a testékszer nem akadály, ha eltelt fél év, mióta elkészültek
• A gyógyszerszedés önmagában nem kizáró ok (kivétel: antibiotikum, szteroidok), a kivizsgáló orvos a helyszínen dönt erről

További tudnivalók

Szeretettel várunk minden segíteni vágyó véradót!