Kari TDK eredmények

  • 2016:

MŰSZAKI:

  • Mák József • A commercial TCAD based modeling framework for electrolyte-gated organic thin-field transistors used as biosensors • I. helyezés
  • Tóth Anna Borbála • Csepp alapú mikroáramlási rendszerek tervezése és vizsgálata • I.helyezés
  • Sváb Gergely • A mitokondrium anyagcseréjének modellezése • II. helyezés
  • Naszlady Márton Bese • Tárgy megfogásának modellezése vizuomotoros mély tanulás felhasználásával • II. helyezés
  • Gémes Dániel • Elektorfiziológiai mérésvezérlő rendszer fejlesztése • III. helyezés
  • Nagy Ádám • Piezzoelektromos kantileverek mesterséges kochleához • III. helyezés

BIOLÓGIA:

  • Csatári Marianna • A gyulladásos bélbetegségek patomechanizmusában szerepet játszó genetikai tényezők feltárása • I. helyezés
  • Dudás Bálint • A teljes hosszúságú K-Ras4B konformációs állapotainak feltérképezése • I. helyezés
  • Miski Marcell • A homodimer galektin-1 fehérje belső dinamikájának vizsgálata kísérleti adatok és molekuladinamikai számítások kombinálásával • II. helyezés
  • Glavinics Judit • Szinaptikus fehérjék eloszlásának vizsgálata Bayes-féle klaszteranalízis alkalmazásával • II. helyetés
  • Csonka Gábor • Túlélés-vizsgálat melanoma malignum esetén következő generációs szekvenálási adatok felhasználásával. • III. helyezés
  • Gönczy Tamás • Vaszkularizációs tumormodell továbbfejlesztése antiangiogén terápia megvalósításához • III. helyezés
  • Klein Kristóf • Raphe-hippokampális glutamáterg bemenet szerepének vizsgálata a hippokampusz helykódjának kialakulásában, illetve modulációjában. • III. helyezés

INFORMATIKA:

  • Balogh Gábor Dániel • Nem-strukturált szimulációk automatikus gyorsítása videokártyákon OpenMP segítségével • I. helyezés
  • Kovács Ákos • Magányos töltött alfa-hélixeket megbízhatóan detektáló rendszer kialakítása FPGA felhasználásával • I. helyezés
  • Szlobodnyik Gergely • Intervallum-bizonytalanságot tartalmazó kinetikus rendszerek struktúrális analízise optimalizációs módszerekkel • II. helyezés
  • Kerekes Dávid • Finom mozgásos robotvezérlés térbeli környezetben mesterséges neurális hálók és megerősítéses tanulás segítségével • II. helyezés
  • Bagi Bence • Hippokampális hálózati dinamika szimulációja egyszerűsített idegsejt-modellek segítségével • III. helyezés
  • 2015:

MŰSZAKI:

  • Polcz Péter • Továbbfejlesztett módszer bizonytalan nemlineáris rendszerek stabilitási tartományának becslésére • I. helyezés
  • Répai Attila • Gyorsulás- és elfordulásmérés-alapú ember-gép interfész robotikai eszközök vezérlésére • II. helyezés

BIONIKA:

  • Mezey Dávid • A látás "korai" szakaszainak vizsgálata ultragyors 3D két-foton mikroszkópiával, élő egér látókérgében, dinamikusan programozható vizuális stimulációval • I. helyezés
  • Farkas Bianka Vivien • Kontrollált koncentráció eloszlás kialakítása mikrofluidikai környezetben • II. helyezés
  • Dudás Bálint • Az onkogén humán K-ras fehérje dinamikájának feltérképezése • III. helyezés
  • Miski Marcell • Az emberi Galektin-1 fehérje belső dinamikájának vizsgálata szerkezeti sokaságok előállításával • III. helyezés
  • Kozák Olivia Krisztina • Bioszenzorikai vékonyrétegek nagyérzékenységű vizsgálata ellipszometriával • III. helyezés

INFOBIONIKA:

  • Ecker András • Hippokampális hálózati modell dinamikájának vizsgálata számítógépes szimulációk automatizált kiértékelésével • I. helyezés
  • Goda Márton Áron • Szívedzettség meghatározásához alkalmas diagnosztikai eszköz fejlesztése beágyazott rendszeren • II. helyezés
  • Botzheim Lilla • Szoftverfejlesztés ciklikus karmozgás elemzéséhez • II. helyezés
  • 2014:

MŰSZAKI ÉS ORVOSI BIOTECHNOLÓGIAI:

  • Makra Ákos • Ultrahang képalkotási modell kísérleti validálása • I. helyezés
  • Tóth Anna Borbála • Csepp alapú mikroáramlási rendszerek tervezése és vizsgálata • II. helyezés
  • Bajnok Balázs, Pólik Marcell • Magas frekvenciájú ultrahang transzdúcer fejlesztése bőrvizsgálatokra • II. helyezés
  • Fodor Erzsébet, Huberth Bianka, Csörgő Anna Erzsébet • Vastagbél trajektória tervezése és kapszula endoszkóppal történő bejárása referencia követő szabályozás alkalmazásával • III. helyezés

KÉP ÉS JELFELDOLGOZÁS:

  • Nagy Balázs • Dinamikus utcai környezet háromdimenziós analízise mobil lézerszkenner mérései alapján • I. helyezés
  • Molnár Dániel • Nagy sebességű, párhuzamos feldolgozási módszerek vizsgálata EEG jeleken, a nagy sebességű dinamikák és mintázatok valósidejű feldolgozásával • II. helyezés

INFOKOMMUNIKÁCIÓ:

  • Hunyady Márton • Szenzoradat alapú okostelefonos szolgáltatás közösségi közlekedési algoritmusok pontosításához és személyre szabásához • I. helyezés
  • Lőrincz Máté • Vezeték nélküli kommunikációs protokollok tervezése és implementációja elosztott ipari vezérlőrendszerekhez • II. helyezés

INFOBIONIKA:

  • Csordás Dóra Éva • Ráta- és fáziskódolás a hippokampuszban: a fázisprecesszió lehetséges mechanizmusainak számítógépes modellezése • I. helyezés

BIOINFORMATIKA ÉS MOLEKULÁRIS BIONIKA:

  • Miczán Vivien • CB1 kannabinoid receptorok szubcelluláris eloszlásának vizsgálata korrelált konfokális és szuperrezolúciós STORM képalkotás felhasználásával • I. helyezés
  • Biró Orsolya Brigitta • Anyai plazma mikroRNS-ek felhasználásának vizsgálata a veleszületett szívfejlődési rendellenességek kimutatásában • II. helyezés
  • Széky Balázs • Az EPAC jelátviteli fehérje DEP doménjének kötődése lipid jelátvivő molekulákhoz • II. helyezés
  • Fóthi Ábel • Egy őssejtspecifikus mikroRNS klaszter, a C19MC expressziójának vizsgálata • III. helyezés
  • Harmat Zita • Multidrog-transzporterek, metabolikus enzimek és promiszkuis nukleáris receptorok drogfelismerésének összehasonlítása • III. helyezés
  • 2013:

RENDSZERBIOLÓGIA:

  • Meszéna Domokos • Molekuláris szintű, vércukordinamikát leíró rendszermodell paraméterbecslése és szabályozási célú analízise • I. helyezés

ORVOSI BIOTECHNOLÓGIA:

  • Zieger Flóra, Földi Sándor • Pulzusdiagnosztika 3D tapintószenzorokkal • I. helyezés
  • Hermann Ágnes • Heterodimerek képződése a komplement rendszer lektin útvonalának szerinproteázai között • II. helyezés

INFORMATIKA:

  • Polcz Péter • 3D virtuális városrekonstrukció LIDAR pontfelhőkből • I. helyezés
  • Pálffy András • Mozgókamerás járműdetekció sokprocesszoros architektúrák és multifoveális adatfeldolgozás használatával • II. helyezés
  • Cserháti Gergely • Szemben vagy párhuzamosan közlekedő járművek detekciója gépjármű fedélzeti kamerájának képén • II. helyezés
  • Nagy Balázs • 3D objektumfelismerés Lidar Pontfelhősorozatokon • III. helyezés
  • Kovács Lóránt • Az emberi látásmodell attenciós mechanizmusaira épülő mulitfoveális képfeldolgozási algoritmusok megalkotása és vizsgálata sokprocesszoros architektúrákon • III. helyezés

BIOINFORMATIKA:

  • Dobson László • A humán transzmembrán proteom meghatározása és vizsgálata • I. helyezés
  • Lázár Tamás • Rendezetlen fehérjék komplexeinek bioinformatikai vizsgálata • I. helyezés
  • Szepes Dóra • Rendezetlen kötőmotívumok kinyerése és elemzése a PDB fehérjeszerkezet adatbázisból • II. helyezés
  • Gémes Dániel • Peptid-domén kölcsönhatásokat stabilizáló tényezők feltérképezése • II. helyezés
  • Fodor Mátyás • RNS térszerkezetek összehasonlítása a szekvenciális távolságok eloszlása alapján • III. helyezés
  • 2012:

SZEKCIÓ:

  • Kollár Sára • Hangsebesség alapú optimalizált ultrahang képalkotás • I. helyezés
  • Feiszthuber Helga • Ultrahang-alapú tű nélküli inzulin adagolás • I. helyezés
  • Hujter Mónika • Anyai és magzati szívritmus kapcsolatának vizsgálata • I. helyezés
  • Papp Ádám • Mágneses doménfal dinamikán alapuló logikai eszközök tervezése és szimulációja • I. helyezés
  • Hatos András • Az amiloidképző fehérjeszakaszok részletes bioinformatikai vizsgálata • I. helyezés
  • Kanta Eszter • Multidrog-rezisztens rákos sejtekre szelektíven toxikus vegyületek azonosítása, csoportosítása, és hatásvizsgálata • I. helyezés
  • Lőrincz Máté • Vezeték nélküli érzékelő hálózatok alkalmazása a katasztrófavédelem területén • I. helyezés
  • Lakatos Eszter • Miozin vastag filamentumok morfológiájának atomerő-mikroszkópos vizsgálata • II. helyezés
  • Bérces Zsófia • Szilícium alapú fluidikus csatornával ellátott mélyagyi elektródok karakterizációja • II. helyezés
  • Balázs Bálint • Szimmetrikus egy-sík megvilágítású mikroszkóp fejesztése • II. helyezés
  • Miczán Vivien • CYP-gyógyszermetabolizmus in silico vizsgálata • II. helyezés
  • Biró Orsolya • Laboratóriumi és bioinformatikai eszközök felhasználása az autoszómális recesszív polycystas vesebetegség vizsgálatában • II. helyezés
  • Síkhegyi Antónia • In vivo tumor modellek felállítása multidrog rezisztens sejteket szelektíven célzó molekulákkal végzett terápiához és tumor őssejt kutatásokhoz • II. helyezés
  • Tekán Dávid • Kollektív döntéseken alapuló alkalmazások megvalósíthatóságának algoritmikus és implementációs kérdései • II. helyezés
  • Egervári Csanád, Bura Pál • Mobiltechnológia a bionikában • II. helyezés
  • Rechner István • Ajánlórendszer modern megközelítésben: Ajánlási algoritmus fejlesztése nagy felhasználószámú tartalomszolgáltató rendszerek valós közönségei számára • II. helyezés
  • Raska István • Paraméterezhető memória-vezérlő alrendszer megvalósítása FPGA-n tudományos számítások gyorsítására • II. helyezés
  • Czinder Gábor Imre • Mágneses erőmikroszkóp használata a gyakorlatban • III. helyezés
  • Pálffy András • Ultrahangos mirofluidikai mintaelőkészítési modul fejlesztése vérmintákhoz • III. helyezés
  • Magyari Zselyke • MAO-B enzim-inhibitor kölcsönhatás elemzése in silico módszerrel • III. helyezés
  • Dobson László • Egy kiválasztott, magányos töltött alfa-hélixet tartalmazó fehérjecsalád evolúciójának elemzése • III. helyezés
  • 2011:

MŰSZAKI:

  • Taróczy-Tóth Zsigmond • Számítógépvezérelt potneciosztát építése, számítógéphez kapcsolása USB-RAW eszközként és a műszer tesztelése LabVIEW környezetben • II. helyezés
  • Gombkötő Ákos • Levegővel működő hengerrobot • III. helyezés

INFOKOMMUNIKÁCIÓ:

  • Fiáth Péter • Kooperatív kommunikációs sémák és stratégiák vezetéknélküli hálózatokban •  I. helyezés

INFORMATIKA:

  • Börcs Attila, Horváth Csaba • Városi környezet automatikus analízise és rekonstrukciója légi LIDAR mérések alapján • I. helyezés
  • Homolya Miklós • Célkövetés légi videofelvételeken • I. helyezés
  • Indig Balázs • Káosz az El Niño egy modelljében – számítógép által segített bizonyítás • II. helyezés

BIONIKAI MÉRŐRENDSZEREK:

  • Pardy Tamás • Nedvesítési tulajdonságok szabályozása szilícium alapú digitális mikrofluidikai rendszerekben • I. helyezés
  • Tóth Eszter • A mikrofluidikai keverők numerikus modellezése, megvalósítása és tesztelése • II. helyezés
  • Huszka Gergely • Zweifach-Fung bifurkációs hatáson alapuló részecskeszeparációs szerkezetek viselkedésének vizsgálata • III. helyezés
  • Földi Sándor • Non-invazív pulzusdiagnosztika 3D tapintószenzorokkal • III. helyezés

INFOBIONIKA:

  • Lakatos Eszter • A citokinetikus gyűrű összehúzódási mechanizmusa • I. helyezés
  • Szalai Szilárd • Emberi szemmozgás-kísérleteken alapuló modell a látvány lényegi kiértékelésére • II. helyezés
  • Rétlaki Gábor • Orvosi rétegfelvételek időbeli változásának elemzése • III. helyezés
  • 2010:

MŰSZAKI:

  • Kótai Szabolcs, Raska István • Nagypontosságú idő - digitális átalakító full-custom tervezése és tesztelése • I. helyezés
  • Hóz Norbert • Hall-effektuson alapuló érintőképernyő • II. helyezés
  • Pólik Marcell, Friedrich Péter Máté • Buborék alapú hajtóművek • III. helyezés
  • Vály Ádám • Digitális vasúti tengelyvizsgáló berendezés • III. helyezés

INFORMATIKA:

  • Nagy György, Fodor András • Intelligens stimulátor rendszer fejlesztése gerincvelő sérültek rehabilitációs tornájának funkcionális bővítéséhez • I. helyezés
  • Sonnevend Ilona • Négyrotoros kishelikopter modell alapú szabályozásának vizsgálata • I. helyezés
  • Szabó Balázs Gergely • Légi felvételek szegmentációja optikai és infravörös felvételek fúziójával • I. helyezés
  • Horváth Csaba • Tanító módszereken alapuló automatikus eseményanalízis nagy forgalmú többsávos utak videó felügyeletéhez • II. helyezés
  • Raska István • Rangefinder képalkotó rendszer elméletének és gyakorlatának kidolgozása • II. helyezés

INFOBIONIKA:

  • Nagy Andrea • Magzati szívhangokban jelentkező, született szívbetegségekre utaló zörejek felderítése • I. helyezés
  • Gera Barnabás • Magzati S1 szívhangok modellezése, a modellparaméterek közötti összefüggések feltárása • II. helyezés
  • Friedrich Péter Máté, Tyukász Domonkos • SSAO inhibitorok: szerkezet-hatás vizsgálata 3D QSAR módszerekkel • III. helyezés
  • Bálint Zoltán • Szoftver kidolgozása akusztikus ingerek előállítására elektrofiziológiai kísérletekhez • III. helyezés

SZOFTVERTECHNOLÓGIA:

  • Csanády István Zsolt • Pszeudóspektrális és véges differencia-módszerek elektrodinamikai szimulációkra GPU-n • I. helyezés
  • Horváth Anna • GPU-ra adaptált celluláris particle filter • I. helyezés
  • Yang Zijian Győző • A kínai írás okozta problémák informatikai megoldása • III. helyezés

SZIMULÁCIÓ:

  • Bohner Gergő • A lézercsipesz fizikája és szimulációja • I. helyezés

INFOKOMMUNIKÁCIÓ:

  • Esztergár-Kiss Domokos • Érzékelési modell kidolgozása és érzékelési kapacitás vizsgálata vezeték nélküli érzékelő hálózatokban • I. helyezés
  • 2009:

ROBOTIKA:

  • Rudán János, Tuza Zoltán • Autonóm kerekesszék fejlesztése modern mobil robotikai módszerek felhasználásával • I. helyezés
  • Borbély Bence • Célt követő emberi karmozgások vizsgálatára alkalmas mérési protokoll kidolgozása • II. helyezés
  • Kilin Boglár Gyopár • Alsóvégtag mozgások szabályozási elveinek vizsgálata kísérletileg mért adatok alapján • III. helyezés

JELFELDOLGOZÁS:

  • Bíró Ádám • Nem parametrikus elemzési módszerek alkalmazása a funkcionális mágneses rezonancia képalkotásban • I. helyezés
  • Kubinger Ágnes • Agykérgi neuronok tüzelési mintázatának vizsgálata lokális mezőpotenciálok függvényében • II. helyezés

INFOBIONIKA:

  • Laki András • Hidrodinamikai fókuszálás multilayer mikrofluidikai chip segítségével • I. helyezés
  • Benke Zsombor, Bíró Ádám, Lánczky András • Integratív platform készítése klinikai előrejelzésekhez emlőrák esetén • II. helyezés
  • Lánczky András • Online túlélési analízist végző eszköz fejlesztése microarray adatok felhasználásával emlőrákos betegekre • III. helyezés
  • 2008:

INFOBIONIKA ÉS SZOFTVERTECHNOLÓGIA:

  • Tornai Gábor János • Nívóhalmaz alapú algoritmusok CNN univerzális gépen • I. helyezés
  • Juhász Attila • Viselkedés alapú fejlesztés, platformfüggetlen felhasználói felületek és elosztott rendszerek használata interaktív e-learning rendszerek fejlesztésekor • I. helyezés
  • Bíró Ádám, Benke Zsombor • Mátrix metalloproteáz enzimcsalád aminosav szekvenciáinak vizsgálata bioinformatikai eszközökkel a humán genomban • II. helyezés
  • Bakó Mária • Fémalapú agyi multielektródok jelvezetési képességének karakterizációja véges elem modellezés segítségével • II. helyezés
  • Kersner Noémi • Magzati szívzörejek kiszűrésére és azonosítására szolgáló számítógépes program kidolgozása • II. helyezés
  • Fiáth Richárd • Kortikális lassú oszcillációk és a bajuszingerlés kapcsolata altatott patkányban • III. helyezés
  • Laki László János • Statisztikai gépi fordító eredményének javítása angol-magyar nyelvekre • III. helyezés

INFOKOMMUNIKÁCIÓ:

  • Reguly István Zoltán • Fadinges csatornamodellek és csatornabecslő protokollok vezeték nélküli érzékelő hálózatok számára • I. helyezés
  • Bányai Balázs • Új műszaki koncepcióra épülő helymeghatározási rendszer • I. helyezés

ROBOTIKA:

  • Németh Gyula • Kooperatív feladatok tanulása a robotikában • II. helyezés
  • Hóz Norbert • Botball játékos építése • II. helyezés

ELEKTRONIKA:

  • Rák Ádám • Kaotikus Chua áramkörök áramköri realizációjának genetikus algoritmussal segített tervezése • I. helyezés
  • Rák Ádám • Memrisztor SPICE modell • II. helyezés

KÉPFELDOLGOZÁS:

  • Poczik Milán, Rausch Márk István • Automatizált aláírás hitelesítő eljárás • I. helyezés
  • Radványi Mihály • Gyalogos átkelőhely felismerés a bionikus szemüveggel • II. helyezés
  • Stubendek Attila, Wittner Balázs • Kottafelismerés és digitalizálás • II. helyezés
  • 2007:

INFOKOMMUNIKÁCIÓ:

  • Gerber Balázs • Kajakozási technika komplex elemzése gyorsulásmérés segítségével • I. helyezés
  • Tornai Kálmán • Intelligens szenzoriális jelenlét krízisdetekcióval • II. helyezés

JELFELDOLGOZÁS:

  • Balogh Ádám Tamás, Joósz József, Kersner Noémi, Üveges Bálint Áron • FHR érték meghatározása és szívzörejek észlelése magzati phonocardiográf jelben • I. helyezés

ROBOTIKA:

  • Sándor Alpár • Négyrotoros kishelikopter építése, irányítása és különböző szenzori adatok alapján szabályzással történő stabilizálása • I. helyezés
  • Sárkány Norbert, Jákli Balázs • Biomechatronikai kéz tervezése • II. helyezés

HARDVER:

  • Rák Ádám • Sztochasztikus bitfolyam alapú Celluláris Nemlineáris Hálózat és implementációja FPGA-án • I. helyezés
  • Koller Miklós • Hiperpontos térbeli érzékelés 2D infraszenzortömb segítségével • II. helyezés

INFOBIONIKA:

  • Gőcze Krisztina, Nagy Zsuzsanna, Zsedrovits Tamás • A magzati szívműködés vizsgálata phonocardiográfiás módszerrel, különös tekintettel a split-effektusra • I. helyezés
  • Mészáros Imre • Szem- és fejmozgások koordinációja és kinematikai jellemzői • II. helyezés
  • 2006:

INFOKOMMUNIKÁCIÓ:

  • Száva Edina, Treplán Gergely • Energia érzékeny protokollok optimalizálása vezetéknélküli szenzoriális hálózatok számára • I. helyezés
  • Fülöp Tamás • Integrált információlekérdezés támogatása in-memory adatbáziskezelő rendszerekkel • II. helyezés

JELFELDOLGOZÁS:

  • Karba Krisztián, Losteiner Dávid • Mozgó kamera képének feldolgozása • I. helyezés
  • Üveges Bálint Áron • Magzati szívműködés phonocardiografikus jeleinek vizsgálata Matching Pursuit módszer alkalmazásával • I. helyezés

ROBOTIKA ÉS HARDVER:

  • Rák Ádám • FPGA-n implementált, sztochasztikus bitfolyam alapú, programozható neurális hálózat • I. helyezés
  • Bánkos Lehel, Füredi László, Kárász Zoltán, Kósa Endre • Intelligens tapintásérzékelő áramkörhöz kiolvasó egység tervezése • II. helyezés
  • Kozák László Tamás • INFRA kommunikáció magzati szívhang-monitorhoz • III. helyezés

INFOBIONIKA:

  • Tibold Róbert • Célt elérő karmozgások kinematikai jellemzőinek és elektromos izomaktivitásának mérése és elemzése • I. helyezés
  • Csercsa Richárd, Magony Andor • Agykérgi lassú oszcilláció analízise epilepsziás emberben • I. helyezés
  • Pilissy Tamás • Gerincsérültek kerékpározó mozgásának előállítása funkcionális elektrostimuláció segítségével • II. helyezés
  • 2005:

SZEKCIÓ 1:

  • Bendig Lóránd • Vezetéknélküli hálózatok spektrális kihasználtságának a növelése adaptív csatornakiegyenlítéssel • I. helyezés
  • Vizi Péter, Tisza Dávid • QoS útvonalválasztási algoritmusok IP hálózatokban • I. helyezés
  • Grand László Bálint, Dombovári Balázs • A hallókéregből elvezetett bioelektromos aktivitás neurális generátorainak számítógépes elemzése • I. helyezés
  • Tar Ákos, Veres József • Humanoid robotláb • I. helyezés
  • Srancsik Bálint • MPEG-4 paraméterekkel vezérelhető fej-animációs rendszer • I. helyezés
  • Száva Edina, Treplán Gergely • Energia érzékeny protokollok vezetéknélküli szenzoriális hálózatok számára • II. helyezés
  • Bálint Bence, Lombai Ferenc • Testforma változtatással közlekedő robotok általános építőelemének tervezése és gyártása • II. helyezés

 

 

x