Csalások, csúsztatások, csalafintaságok a tudományban

Meghívó a Magyar Természettudományi Társulat (MTT) „Csalások, csúsztatások, csalafintaságok a tudományban” c. konferencia-sorozatának 1. része.

Társrendező: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar (PPKE JÁK) Ereky István Közjogi Kutatóközpont

A Konferencia védnökei:
• Ft. Prof. Dr. Szuromi Szabolcs Anzelm O.Praem., DSc., a PPKE rektora
• Prof. Dr. Sótonyi Péter, rector emeritus, az MTA rendes tagja, az MTT elnöke
• Prof. Dr. Németh Tamás, az MTA rendes tagja, osztályelnök, az MTA Környezettudományi Elnöki Bizottság (KÖTEB) elnöke

A rendezvény látogatása ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött!
Kérjük, részvételi szándékát a Magyar Természettudományi Társulat honlapján
keresztül jelezze (online elérhető jelentkezési lapon) 2018. november 2-ig!
REGISZTRÁCIÓ

12:30–13:00 érkezés, regisztráció, kávé, üdítő
Levezető elnök: Dr. Tardy János, PhD, c. egyetemi tanár, az MTT üv. elnöke
13:00 – 13:30 Köszöntések (a PPKE, az MTA és az MTT képviselőjének bevezető gondolatai)
13:30–13:50 Dr. Varga Zs. András, PhD. egyetemi tanár, alkotmánybíró (Pázmány Péter Katolikus Egyetem):
„A jogbiztonság illúziója"
13:50 – 14:10 Dr. Sótonyi Péter, az MTA doktora, egyetemi tanár, rektor, az MTT alelnöke –
Dr. Gáspárdy András egyetemi docens, tanszékvezető (Állatorvostudományi Egyetem):
"Szakmapolitikai zsákutcák a magyar állattenyésztésben (Miért adtak több tejet a szovjet tehenek?)"
14:10 – 14:30 Dr. Kerekes Sándor, az MTA doktora, egyetemi tanár. az MTT Környezettudományi Szakosztály elnöke (Corvinus Egyetem – Kaposvári Egyetem):
„Kegyes és bűnös csalások a környezetgazdaságtan területén"
14:30 : 14:50 Dr. Balog Adalbert, PhD, egyetemi tanár, tudományos rektorhelyettes (Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Műszaki és Humántudományok Kar, Kolozsvár):
„Csalafintaságok a tudománymetriában"
Kérdések, hozzászólások

15:10 – 15:30 Kávészünet

Levezető elnök: Dr. Gerencsér Balázs intézeti igazgató (PPKE Ereky István Közjogi Kutatóközpont
15:30 – 15:50 Dr. Fejérdy Tamás, DLA, tb. elnök (ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság):
„Ezentúl minden másképpen volt..."
15:50 – 16:10 Dr. Forrai Judit, az MTA doktora, egyetemi tanár, az MTT Tudománytörténeti Szakosztály elnöke (Semmelweis Egyetem, Népegészségtani Tsz.):
„Dicsőség, hírnév, féltékenység: Salk és Sabin a riválisok háttér harca."
16:10 – 16:30 Dr. Csorba Péter, az MTA doktora, habil, egyetemi tanár, a Magyar Földrajzi Társaság elnöke (Debreceni Egyetem Tájvédelmi és Környezetföldrajzi Tsz.) – Jeney László egyetemi docens (Budapesti Corvinus Egyetem, az MFT titkára):
„Egy szakmai hitelrontás áldozata: a geográfus Teleki Pál"
16:30 – 16:50 Dr. Ódor László, nyelvész irodalomtörténész, egyetemi magántanár (Budapesti Corvinus Egyetem):
„Tabuk és frázisok, avagy visszaélések a nyelvi gondolkodással."
Kérdések, hozzászólások
17:00 – 18:00 Fogadás

A konferenciát a PPKE, az MTT és a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) pályázata támogatja.