Multidiszciplináris kitekintés - Konyicska Renáta Kriszta zongoraművész

• 04 dec.

Kezdete: 2019. december 4. 17:15 -Vége: 2019. december 4. 19:00

ITK Aula

A Multidiszciplináris kitekintés tárgy keretében a következő alkalommal Konyicska Renáta Kriszta zongoraművész koncertjét hallgathatják meg az érdeklődők.

Konyicska Renáta zongoraművész tízévesen nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Előkészítő Tagozatára, ahol nyolc évig Esztó Zsuzsa tanította, majd egyetemi tanulmányait Baranyay László osztályában folytatta. Számos szóló- és zenekari koncertet adott. 2011-2012-ben beválogatták a Zeneakadémia által meghirdetett és az EU által finanszírozott tehetséggondozó programba, melynek keretében koncertet adott a Művészetek Palotájában és a Magyar Állami Operaházban, emellett a MOL „Segíthetek?" Tehetségtámogató Program is támogatja. Sólyom László által adományozott ösztöndíjban 2014-ben részesült. Mesterképzését Londonban, a Royal Academy of Musicban és Royal Birmingham Conservatoireban folytatta. 130 felvételiző közül került a felvett első tíz közé, Pascal Nemirovski osztályába.

A koncerten Frédéric Chopin művei hangzanak el.

• Grande Valse Brilliante (Op. 18)
  • Nocturne (Op. 62 No. 2 E-dúr)
  • Scherzo (Op. 54 E-dúr)
  • Nocturne (Op. 48 No. 1)
  • Etűdök (Op. 10 No. 5, 7)
  • Ballada (No 1 g-moll)

A műsor körülbelül 45 perc, a koncert a művek ismertetésével együtt egy óra lesz.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!