Tárgy neve: Diszkrét matematika II.
Tárgy kódja: P-ITMAT-0006B
Óraszám: N: 2/1/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős szervezeti egység: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Kar
Tárgyfelelős oktató: Bércesné Dr. Novák Ágnes

Ez a második kurzus diszkrét matematikából, amely egyrészt a bevezető tárgy egyes fejezeteit egészíti ki, mint pl. a logika esetében a tanult nulladrendű alapokat kitejesztjük elsőrendre, beleértve a bizonyításokat, különösképpen az elsőrendű rezolúciót. Természetesen olyan új témák is tárgyalásra kerülnek, melyek széleskörűen alkalmazható matematikai eszközöket biztosítanak a számítástudományban: gráfelmélet, számosságok, függvények növekedése, nagyságrend, komplexitás fogalmának alapjai. Legtöbb területen még jobban előtérbe kerülnek a bizonyítások, illetve bizonyítási módszerek.  A részletes tananyag a tematikánál olvasható.

mérnökinformatikus BSc IANI-MI alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 7 félév ITK
molekuláris bionika mérnöki BSc IANI-MB alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 7 félév ITK