Hallgatói generációk találkozója a Pázmány ITK-n

2023.09.09.

A szeptember eleje hagyományosan az évkezdésről, az új hallgatók megérkezéséről szól. Azonban a Pázmány ITK-n idén szeptemberben más korosztályok is szerepet kaptak: az elmúlt 25 év hallgatói tértek vissza az alma mater falai közé.

Az ITK fontosnak tartja, hogy hallgatóival végzésüket követően is kapcsolatban, közösségben maradjon, ezért a jubileumi ünnepséghez kapcsolódóan Alumni Találkozót is tartottunk szeptember 8-án.
A szervezésbe bekapcsolódott a nemrégiben alakult ITK-s Alumni Tanács, aminek tagjai - Reguly István, Vörös-Kubinger Ágnes, Markia Nóra, Karlócai Balázs és Erdélyi Áron - feladatuknak tekintik, hogy összefogják az ITK volt hallgatóinak sokszínű közösségét.


A mostani találkozón közel 120 volt hallgatónk vett részt, és hallgatta meg Cserey György dékán köszöntőjét, amiben az ITK jelenlegi és jövőbeli céljairól beszélt.

Dékán urat az az Oláh András követte a pulpituson, aki az Info-Bionikai Egyesület (IBE) vezetőjeként már évek óta kitartóan dolgozik azon, hogy az Egyesület anyagi forrásokkal is támogatni tudja az ITK-s hallgatókat egyetemi éveik során.

Ennek az útnak egyik mérföldköve az is, hogy az 2023-ban az IBE két ösztöndíjat is alapított – a Vető István ösztöndíjat az ITK mérnökinformatikus hallgatói, a Pro-Bionika ösztöndíjat pedig a bionikus hallgatók támogatására.
John F. Kennedy egyszer azt mondta: „...egy iskola sikere leginkább azon mérhető le, hogy a hallgatói hogyan járulnak hozzá az nemzet sikerességéhez."

Egy alumni közösség tehát egyrészt baráti közösség, aminek tagjait összekötik az egyetemi évek alatt szerzett élmények, emlékek. Másrészt szakmai közösség is, hiszen a Pázmány ITK hallgatói végzésüket követően nagyrészt szakmájuk meghatározó szereplőivé váltak, így az alumni közösség egyik fontos vonása lehet egymás szakmai támogatása, akár évfolyamokon belül, akár évfolyamok között. Az ösztöndíjak anyagi forrásához való hozzájárulás is ennek egyik eszköze lehet.


Az este szakmai előadással folytatódott: Csikász-Nagy Attila, az ITK kutatási és innovációs dékánhelyettese mutatta be az ITK laborjainak munkáját, kutatásait.

Külön kitért a Kar jelenleg futó kutatási projektjeire is, melyek között szerepelt a négy nagyobb volumenű Tématerületi Kiválósági Program keretében támogatott kutatási projekt is. (E projektek esetén a támogatás a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal közreműködésével valósul meg.)

 

A hivatalos program egy pódiumbeszélgetéssel zárult, amelyen Vörös-Kubinger Ágnes, az ITK Alumni tanácsának tagja kérdezte az ITK jelenlegi és korábbi dékánjait – Cserey Györgyöt, Iván Kristófot, Szolgay Pétert és Nyékyné Dr. Gaizler Juditot a munkájukhoz kapcsolódó emlékeikről.

Az este állófogadással és jó hangulatú, kötetlen beszélgetéssel ért véget, amelyben helyett kapott alternatív programként az ITK frissen bemutatott jubileumi filmjének megtekintése is.

Köszönjük volt hallgatóinknak, hogy eljöttek, részt vettek ezen a találkozón, amit reményeink szerint még sok hasonló követ majd.

Fotó: Lambert Attila

Kapcsolt galéria

Események

24.
2025. jan.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. január
07.
2025. febr.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. február
31.
2025. máj.
ITK
Erasmus+ szakmai gyakorlat jelentkezési határidő
További események
szechenyi-img-alt