Az Információs Technológiai és Bionikai Karhoz kötődő két innovatív, kutatás-fejlesztési tevékenységben is kiemelkedő start-up vállalkozása, a Cytocast Hungary Kft. és a Dermus is helyet kapott a HICEE Start-up Programban, amely a Közép- és Kelet-Európa (CEE) régió legígéretesebb Biotech, Medtech és Digitális Egészségügyi cégeit támogatja. A program célja, hogy ezen feltörekvő vállalkozásokat olyan eszközökkel és kapcsolatokkal lássa el, amelyek elősegítik a növekedésüket, és lehetővé teszik, hogy hozzájáruljanak a térség egészségügyi innovációjához.
A Pázmány ITK élen jár az olyan kutatásokban, amelyek az orvosi technológiák és a mesterséges intelligencia fejlődéséhez járulnak hozzá. A két spinoff cég kutatási projektek eredményeként jöttek létre, amelyek az ITK kutatóinak szakértelmére és a Kar által biztosított tudásbázisra építenek.
A HICEE Start-up Program válogatási folyamata rendkívül szigorú volt: 82 jelentkezés érkezett be a CEE régió országaiból, amelyek közül 61 felelt meg a követelményeknek. A programba végül 24 vállalkozás került be, amelyek közül három magyar, és ebből kettő a Pázmány ITK-hoz kötődik. A vállalkozások többsége már igen magas technológiai érettségi szinten van, ám a piaci validáció és tőkebevonás szempontjából még kezdeti fázisban állnak. A HICEE program célja, hogy a vállalkozások ezen területeken fejlődjenek, és befektetők segítségével tovább léphessenek a következő szakaszba. A program keretében a cégek 2025 júniusáig kapnak nem pénzbeli támogatást, amely magában foglalja a piaci stratégiák fejlesztését, a befektetői kapcsolatok kialakítását, valamint a régió egészségügyi innovációs kihívásainak alaposabb megértését. A HICEE programvezetője, Célestin Garcelon elmondta: "A program célja, hogy az ígéretes vállalkozásokat olyan tudással és támogatással lássuk el, amely elősegíti, hogy befektetésre kész állapotba kerüljenek."