Új egyetemi tanárok az ITK-n

2023.09.06.

Novák Katalin köztársasági elnök 23 felsőoktatási intézmény 123 új egyetemi tanárának adta át kinevezését a Sándor-palotában. Köztük volt a Pázmány ITK két oktatója is - Dr. Cserey György és Dr. Gáspári Zoltán.

Cserey György az elsők között szerzett PhD fokozatot 2006-ban a PPKE Multidiszciplináris Műszaki Tudományok Doktori Iskolájában (ma: Roska Tamás Műszaki és Természettudományi Doktori Iskola), Roska Tamás professzor témavezetésével.
Fokozatának megszerzése után vendégkutatóként egy évet töltött az Egyesült Államokban, a University of Notre Dame katolikus egyetemen.

2007-tól a Pázmány ITK oktatója, ahol 2009-től docensként oktat robotikai és elektronikai tárgyakat. A hallgatókkal való személyes kapcsolatát kiemelten fontosnak tartja, a csoportos oktatás mellett a PhD és MSc hallgatók személyes témavezetése munkájának egyik fókuszterülete, témavezetésével eddig 6 doktorandusz szerzett PhD fokozatot.

Tudományos kutatását érzékelő robotika területén végzi, munkájával olyan neves ösztöndíjakat nyert el, mint a Bolyai János kutatói ösztöndíj vagy a Magyary Zoltán posztdoktori ösztöndíj.
Munkásságát számos gyakorlati eredmény is fémjelzi, az ITK kutatási eredményeinek hasznosítására két spin-off cég létrehozásában is közreműködött: 2009-ben munkatársaival megalapította a StreamNovation Kft-t, majd 2013-ban az OptoForce Kft-t.

Cserey György és munkatársai nevéhez összesen hét szabadalom kötődik.

Kutatási munkája mellett részt vesz a Pázmány ITK vezetői feladataiban is: 2016-tól 2022-ig a Pázmány ITK innovációs dékánhelyettesének tisztségét töltötte be, majd 2022-ben a Kari Tanács megválasztotta őt a Pázmány ITK dékánjává.

Dékánságának első évében folytatta elődje, Dr. Iván Kristóf hallgatókat támogató munkáját: az ITK Tehetségprogramja tovább erősödött, és megalakult az Info-Bionikai Szakkollégium.
Emellett fontos céljául tűzte ki, hogy a Pázmány ITK emberileg és szakmailag is támogassa felvett hallgatóinkat céljaik elérésében, ezért létrehozta a Karon a Hallgatói Tanácsadó Központot, és oktatói, illetve pszichológusi támogatással megerősítette a Pázmány ITK eddig is méltán híres Mentorprogramját.

Gáspári Zoltán az ELTE Szerkezeti Biokémia doktori programjában szerzett doktori fokozatot 2004-ben, a Pázmány Információs Technológiai és Bionikai Karának közösségéhez 2011-ben csatlakozott. Itt megbízást kapott egy önálló szerkezeti biológiai kutatócsoport kiépítésére és vezetésére, amely azóta is a Pázmány ITK egyik legdinamikusabban fejlődő kutató és fejlesztő laboratóriuma.

2011-től docensként bioinformatikai tárgyakat oktat, a hallgatók témavezetését minden képzési szinten nagy odafigyeléssel végzi. Témavezetésével eddig 5 doktorandusz szerzett PhD fokozatot.

Az oktatásért érzett felelősségének és erős szakmai hátterének köszönhetően szakfelelőse lett a Pázmány ITK Molekuláris bionika mérnöki alapképzésének (2017-ben), a BioData Analysis szakirányú továbbképzésének (2019-ben), és a Pázmány ITK új, Bioinformatika MSc képzésének is (2023).

Az ITK-n folytatott szakmai tevékenységén felül Gáspári Zoltán elnökségi tagja a Magyar Bioinformatikai Társaságnak, tagja az Info-bionikai Egyesületnek, a Magyar Biokémiai Egyesületnek, és az MTA Köztestületének is.

Kutatási tevékenységéért két alkalommal is elnyerte az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíját, kutatásai során a Cambridge-i és a Helsinki Egyetemen is dolgozott.

Szeretettel gratulálunk kinevezésükhöz!

Események

01.
2024. jún.
ITK
MI Alkalmazásai szakirányú továbbképzés - jelentkezési határidő
28.
2024. jún.
ITK
Biológiai adatelemző szakirányú továbbképzés - jelentkezési határidő
08.
2024. júl.
ITK
Gólyatábor 2024
Bodajki Falutábor
17.
2024. júl.
ITK
Diplomaátadó ünnepség 2024 nyár
Pázmány ITK
További események
szechenyi-img-alt