High-tech csodák készülnek a Pázmányon

2015.04.07.
London után Budapesten, a Pázmány Egyetemen van Európa második legnagyobb bionikai kutatócsapata írja a VállalkozzItthon.hu

 Bionikus szemüvegen, robotlábon, bőrdiagnosztikai eszközökön és még kompakt sörfőző gépen is dolgoznak az ITK jelenlegi és volt hallgatói, kutatói. Írja a VállalkozzItthon.hu Bővebben: http://www.vallalkozzitthon.hu/hirek/High-tech-csodak-keszulnek-a-Pazmanyon

Sikeresen lezajlott az "Együttműködés a tudományos eredmények hasznosításáért" című konferencia a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán.

Koller Miklós egyetemi adjunktus: az volt a cél, hogy a robot képes legyen utánozni az emberi mozgást

A rendezvény fő célja az volt, hogy megismertesse a közönséggel, hogy az innováció és technológia transzfer folyamatában részvevő állami, egyetemi, vállalati és egyéb szereplők hogyan tudnak együttműködésben tenni azért, hogy a kutatási eredményekből születő termékek és szolgáltatások sikeresen piacra kerüljenek.

A rendezvény I. blokkjában Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára ismertette a 2014-2020 közötti időszak innovációs és K+F fejlesztési stratégiáját.

A II. blokk keretében A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnöke és a Corvinus Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. befektetési menedzsere ismertette a kutatási eredmények „piacosítása" kapcsán a szervezetüknél elérhető támogatásokat, segítséget.

A rendezvény III. blokkjában az ITK-n folyó három kutatási téma bemutatása történt, amelyekből várhatóan piaci termék születik majd. Ezek a következők voltak:
• "Ultrahang-alapú bőrdiagnosztika" - Dr. Gyöngy Miklós
• Magzati szívhang és szívzörej vizsgálat" - Dr. Balogh Ádám
• Bionika a látássérültekért" - Dr. Karacs Kristóf

A konferencia folytatásában az ITK-n működő Technológia Transzfer Iroda mutatkozott be, majd az Aquincum Inkubátor ismertette a projekt kiválasztási módszereit, illetve a FIVOSZ-BossConnect mentroing programjáról hallgathattak meg rövid tájékoztatót az érdeklődők. Ezt követően pedig a PPKE és a SOTE közös kutatási témájáról tartott prezentációt Dr. Szalai Klára főorvos asszony.

Az utolsó blokkban a valamilyen módon a Karhoz kötődő, már több éve sikeresen a piacon tevékenykedő vállalkozások ismertették a vállalkozásindításhoz kapcsolódó tapasztalataikat. Ezek a cégek a következők voltak:
• Dr. Tar Ákos - OptoForce Kft.
• Dr. Rózsa Balázs ügyvezető - MTA KOKI csoportvezető, PPKE ITK; ügyvezető, Femtonics Kft.
• Szabó Barnabás fejlesztő mérnök - 77 Elektronika Kft.
• Pál B. Marcell ügyvezető - Brewie Kft.

A konferenciát követően a külső előadók közül többen is jelezték, hogy a mostani szereplésüket egy hosszabbtávú együttműködés első lépésének tekintik, és a későbbiekben szeretnének intézményesített formában, folyamatosan együttműködni a Karral a kutatási eredmények hasznosítása tekintetében.
A rendezvény iránt végül számottevő médiaérdeklődés mutatkozott. A sajtó képviselői Dr. Szolgay Péter dékán úr vezetésével bepillantást nyerhettek az ITK kutatási laborjaiba, ahol első kézből, a kutatóktól és a Kar vezetésétől kaphattak információt az egyes kutatási témákat illetően.

Az eseményről megjelent cikkek itt olvashatók.

Események

24.
2025. jan.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. január
07.
2025. febr.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. február
31.
2025. máj.
ITK
Erasmus+ szakmai gyakorlat jelentkezési határidő
További események
szechenyi-img-alt