High-tech csodák készülnek a Pázmányon

2015.04.07.

 Bionikus szemüvegen, robotlábon, bőrdiagnosztikai eszközökön és még kompakt sörfőző gépen is dolgoznak az ITK jelenlegi és volt hallgatói, kutatói. Írja a VállalkozzItthon.hu Bővebben: http://www.vallalkozzitthon.hu/hirek/High-tech-csodak-keszulnek-a-Pazmanyon

Sikeresen lezajlott az "Együttműködés a tudományos eredmények hasznosításáért" című konferencia a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán.

Koller Miklós egyetemi adjunktus: az volt a cél, hogy a robot képes legyen utánozni az emberi mozgást

A rendezvény fő célja az volt, hogy megismertesse a közönséggel, hogy az innováció és technológia transzfer folyamatában részvevő állami, egyetemi, vállalati és egyéb szereplők hogyan tudnak együttműködésben tenni azért, hogy a kutatási eredményekből születő termékek és szolgáltatások sikeresen piacra kerüljenek.

A rendezvény I. blokkjában Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára ismertette a 2014-2020 közötti időszak innovációs és K+F fejlesztési stratégiáját.

A II. blokk keretében A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnöke és a Corvinus Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. befektetési menedzsere ismertette a kutatási eredmények „piacosítása" kapcsán a szervezetüknél elérhető támogatásokat, segítséget.

A rendezvény III. blokkjában az ITK-n folyó három kutatási téma bemutatása történt, amelyekből várhatóan piaci termék születik majd. Ezek a következők voltak:
• "Ultrahang-alapú bőrdiagnosztika" - Dr. Gyöngy Miklós
• Magzati szívhang és szívzörej vizsgálat" - Dr. Balogh Ádám
• Bionika a látássérültekért" - Dr. Karacs Kristóf

A konferencia folytatásában az ITK-n működő Technológia Transzfer Iroda mutatkozott be, majd az Aquincum Inkubátor ismertette a projekt kiválasztási módszereit, illetve a FIVOSZ-BossConnect mentroing programjáról hallgathattak meg rövid tájékoztatót az érdeklődők. Ezt követően pedig a PPKE és a SOTE közös kutatási témájáról tartott prezentációt Dr. Szalai Klára főorvos asszony.

Az utolsó blokkban a valamilyen módon a Karhoz kötődő, már több éve sikeresen a piacon tevékenykedő vállalkozások ismertették a vállalkozásindításhoz kapcsolódó tapasztalataikat. Ezek a cégek a következők voltak:
• Dr. Tar Ákos - OptoForce Kft.
• Dr. Rózsa Balázs ügyvezető - MTA KOKI csoportvezető, PPKE ITK; ügyvezető, Femtonics Kft.
• Szabó Barnabás fejlesztő mérnök - 77 Elektronika Kft.
• Pál B. Marcell ügyvezető - Brewie Kft.

A konferenciát követően a külső előadók közül többen is jelezték, hogy a mostani szereplésüket egy hosszabbtávú együttműködés első lépésének tekintik, és a későbbiekben szeretnének intézményesített formában, folyamatosan együttműködni a Karral a kutatási eredmények hasznosítása tekintetében.
A rendezvény iránt végül számottevő médiaérdeklődés mutatkozott. A sajtó képviselői Dr. Szolgay Péter dékán úr vezetésével bepillantást nyerhettek az ITK kutatási laborjaiba, ahol első kézből, a kutatóktól és a Kar vezetésétől kaphattak információt az egyes kutatási témákat illetően.

Az eseményről megjelent cikkek itt olvashatók.

Események

01.
2024. jún.
ITK
MI Alkalmazásai szakirányú továbbképzés - jelentkezési határidő
28.
2024. jún.
ITK
Biológiai adatelemző szakirányú továbbképzés - jelentkezési határidő
08.
2024. júl.
ITK
Gólyatábor 2024
Bodajki Falutábor
17.
2024. júl.
ITK
Diplomaátadó ünnepség 2024 nyár
Pázmány ITK
További események
szechenyi-img-alt