III. Jövő Mérnökei Foci Kupa

2021.09.13.

A III. Jövő Mérnökei Foci Kupa ismételten az V. Automotive Foci Kupa kísérőrendezvényeként került megszervezésre, amely a Magyarországon működő legismertebb autóipari beszállítók és gyártók céges amatőr foci csapatainak éves sporteseménye. A rendezők fontosnak tartják a járműipari szektor megismertetését a következő generációval, valamint, hogy a hallgatók találkozhassanak a szektor nagy foglalkoztatóival, ahol tervezhetik jövőbeni szakmai pályafutásukat. A III. Jövő Mérnökei Foci Kupa a kikapcsolódás, a sport mellett azt a célt is szolgálta, hogy a rendezvényre kilátogató résztvevő és érdeklődő hallgatók a karriertervezéssel is foglalkozzanak.

A Pázmányos csapat a csoportkör 2. helyén végzett 3 nyert, 1 döntetlen, és 2 vesztett meccs után. Az elődöntőben az Óbudai Egyetem csapatát 1-0-ra legyőzve csapatunk bejutott a döntőbe, ahol a BME hallgatóival küzdöttek meg. A döntőt a BME-sek nyerték, így a Pzámányos csapat a 2. helyen végzett a megmérettetésen.