Szeptemberben indul az Info-Bionikai Szakkollégium

2023.06.14.

A tehetséggondozás kitüntetett jelentőséggel bír Karunkon. 2017-ben indított Tehetségprogramunk keretében a kiemelkedő tehetségű hallgatók számára eddig is lehetőséget biztosítunk képességeik mihamarabbi kibontakoztatására, tehetségük „kamatoztatására", olyan lehetőségek biztosításával, amelyek még vonzóbbá teszik számukra a Karon való tanulást és kutatást.

A tehetséggondozási rendszer segítségével a hallgatók figyelmüket, energiáikat tudományos-szakmai tevékenységükre koncentrálhatják, nagyon gyorsan bekerülhetnek a tudományos vérkeringésbe.

A 2023/24-es tanévtől kezdődően Tehetségprogramunk az Info-Bionikai Szakkollégium keretében folytatódik, ami az eddigi előnyök mellett további bővítéssel is jár.

Szeptembertől MSc-s hallgatóink is meghívást nyerhetnek a szakkollégiumi helyekre, illetve az Info-Bionikai Szakkollégium hallgatói részesülhetnek kedvező árú kollégiumi elhelyezésben is.

A programba személyes meghívás alapján kerülhetnek be azok a tehetséges hallgatók, akik megfelelnek az előírt követelményeknek. Számukra külön gyakorlati csoport kerül kialakításra a legfontosabb tárgyakból, ezen csoport óráit az adott területhez leginkább értő oktatók, lehetőleg az előadók tartják minden tantárgyból.

A hallgatók munkáját, fejlődését egy csoportmentor, illetve személyi mentor egyénenként is követi.

A programban részt vevő hallgatók elsőbbséget élveznek a tárgyfelvételnél: számukra korábban megnyílik a tárgyfelvétel lehetősége, és minden általuk választott órára biztosított a bekerülésük.

A szakkollégista hallgatók kiemelt ösztöndíjra is számíthatnak.

A tanév folyamán lehetőségük nyílik speciális órák látogatására: Professor Emeritusok, illetve külsős szakmai előadók által tartott előadásokat látogathatnak, laborbemutatókon és labormunkákban vehetnek részt.

A programban való részvétel előnyt jelent az Erasmus+ tanulmányi és szakmai gyakorlatos pályázatok elbírálásánál, és az ÚNKP ösztöndíj-pályázatnál is.

 

Ugyanakkor a folyamatosan kiemelkedő tanulmányi eredmények mellett elvárás a program hallgatói felé, hogy aktívan részesei legyenek az ITK életének: kapcsolódjanak kutatási projekthez, végezzenek Tudományos Diákköri (TDK) munkát, vegyenek részt az ITK rendezvényein.

A hallgatók haladása minden tanév végén kiértékelésre kerül, melynek figyelembe vételével folytathatják a programot a következő évben.

Bekerülési feltételek:

  • meghívásos alapon lehet a programba bekerülni
    • 1. év után,
    • MSc is,
  • mintatanterv szerint haladás a tanulmányokkal
  • tanulmányi átlag 4,5 vagy ösztöndíj-átlag 5 fölötti az előző 2 félévben,
  • legalább 60 kredit teljesítése az előző 2 félévben,
  • motivációs levél,
  • szóbeli beszélgetés.

A szakkollégiumi tagság 1 évre szól, a tanév utolsó napjáig tart.

A szakkollégium az ITK épületében, valamint az újonnan kialakított Pázmány Péter Kollégium épületében működik, amin a Pázmány BTK és JÁK szakkollégiumaival osztozik. Az épület helyileg a 1107 Bihari u. 8. szám alatt, az ITK-tól 4 km-re található.

Események

01.
2024. jún.
ITK
MI Alkalmazásai szakirányú továbbképzés - jelentkezési határidő
28.
2024. jún.
ITK
Biológiai adatelemző szakirányú továbbképzés - jelentkezési határidő
08.
2024. júl.
ITK
Gólyatábor 2024
Bodajki Falutábor
17.
2024. júl.
ITK
Diplomaátadó ünnepség 2024 nyár
Pázmány ITK
További események
szechenyi-img-alt