Tárgy neve: Digitális jelfeldolgozás
Óraszám: N: 2/0/2, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős szervezeti egység: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Kar
Tárgyfelelős oktató: Dr. Oláh András

A tárgy megalapozza azokat a pilléreket, amelyekhez a tárgyat elvégző hallgatók a későbbi tanulmányaik során sikerrel építhetik a digitális jelfeldolgozáshoz kapcsolódó elméleti és gyakorlati ismereteiket. A tárgy didaktikai egységei az alábbiak: A/D átalakítás (mintavételezés és kvantálás); Jelek osztályozása és matematikai leírása, a diszkrét Fourier transzformáció és a Z transzformáció definíciója.; A rendszerek leírása: az LTI válasza egy tetszőleges bementi jelre - a konvolúciós szumma tulajdonságai. Az LTI megadása lineáris differenciaegyenlettel Az LTI leírása a diszkrét frekvenciatartományban és a Z transzformáltak tartományában. A BIBO stabilitás fogalma; Jelek spektrális analízise FFT-vel: A DFT direkt kiszámítása. A RADIX-2 FFT algoritmus; Digitális szűrők tervezése: Lineáris fázisú FIR szűrők tervezése „ablakos” módszerrel; Adaptív jelfeldolgozás: Wiener szűréselmélet A konvergencia sebesség optimalizálása;Adaptív jelfeldolgozás alkalmazása kommunikációs technológiákban.

mérnökinformatikus BSc IANI-MI alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 7 félév ITK
molekuláris bionika mérnöki BSc IANI-MB alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 7 félév ITK