A jövő mérnökeinek találkozója: rekordszámú látogató a Pázmány ITK nyílt napján

2023.12.04.

Az idei első nyílt napunkon kimagasló volt a mérnökinformatikus és a molekuláris bionika mérnöki alapképzéseink iránt érdeklődők száma.

A jó hangulatú, szemléletes előadások során az érdeklődők megismerhették egyetemünket, ízelítőt kaphattak az ITK-n folyó kutatásokból, és megtudhatták, hogyan kapcsolódnak be hallgatóink az egyetemi munkába.

A tájékoztató előadások szünetében és azokat követően saját kérdéseikre is választ kaphattak reménybeli hallgatóink és szüleik az Aulában elhelyezett információs pultoknál. Olyan témákban kaphattak személyreszabott információt, mint a felvételi pontok számítása, az egyes képzéseken szerzett diplomákkal való elhelyezkedési lehetőségek, a kutatási programokba való bekapcsolódás lehetőségei, a nemzetközi ösztöndíjak és a hallgatói közösségek élete.

A Pázmány ITK küldetésének tekinti, hogy a falai között zajló kutatás fejlesztés az emberi életminőség javítását szolgálja.

Erre nemcsak az előadások során hallhattak példákat az érdeklődők – pl. arról a mesterséges intelligenciára épülő projektről, aminek segítségével a daganatos betegség évekkel korábban diagnosztizálhatóvá válhat vagy arról a projektünkről, amelyben a vízimentés hatékonyságát növelő eszközt fejlesztünk – de a szünetben ki is próbálhatták az önvezető kerekesszéket, illetve a látássérültek tájékozódását segítő mobilapplikációnkat is.

A nyílt nap laborlátogatásokkal zárult, amely során az érdeklődők ténylegesen is bepillanthattak azokba a laborokba, amelyek munkájáról az előadások során hallottak.

Köszönjük a látogatást, találkozzunk jövő szeptemberben is!

Most nem tudtál eljönni?

Várunk a következő nyílt napjaink valamelyikén: január 26., február 2. (online), február 9.

Részletek és regisztráció: Nyílt napok