Idegi adattudomány specializáció az Info-bionika MSc-n

2023.10.31.

A Semmelweis Egyetemmel közösen kínált Info-bionika mesterképzésünkön idén szeptembertől új, Idegi adattudomány specializáció is választható, aminek fókuszában az idegtudományi kutatások során keletkező adathalmazra és annak értelmezése áll.

Alkalmazott idegtudományi ismeretek, adattudományi ismeretek és gépi tanulás is szükséges ahhoz, hogy a kvantitatív idegtudományi kutatásokban keletkező nagy mennyiségű adatot értelmezni, valamint alkalmazni tudjuk diagnosztikai vagy terápiás eszközök fejlesztésében.

A specializációt választó hallgatóknak lehetőségük van bepillantani az kvantitatív idegtudományi kutatások széles spektrumába, mind az eszközök mind a keletkező adatok és adatfeldolgozási algoritmusok tekintetében.

A modern gépi tanulási módszerek és eszközök alkalmazásával hasznos, új és innovációs lehetőségeket is tartalmazó ismeretekre lehet szert tenni és a kvantitatív idegtudományi kutatások és fejlesztések új korszakának részeseivé válni.

A specializáció oktatását szoros együttműködésben végezzük a KOKI, TTK és MTA kutatólaboratóriumaival és kutatóival.

Az új specializációról és a Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézettel (KOKI) való más együttműködéseinkről többet is megtudhatnak az érdeklődők a KOKI által tartott tématerületi tájékoztató napon.

Időpont: 2023. november 7., 16.00

Helyszín: Pázmány ITK épülete, Simonyi előadó

Regisztráció: https://forms.office.com/e/f8RzT3EDQk

A nap tervezett programja:

• Közös KOKI-Pázmány ITK idegtudományi képzés bemutatása:
    • TDK lehetőségek BSc szinten,
    • Szakképzés MSc szinten,
    • Pre-PhD program a KOKI-ban,
    • Pázmány ITK-KOKI PhD képzés,
    • Nemzetközi PhD képzés
  • KOKIs témavezetők bemutatkozása
  • Egy-egy, a KOKI-ban dolgozó és a Pázmány ITK-n MSc-t és PhD-t végző diák bemutatkozása
  • Kötetlen beszélgetés a csoportvezetőkkel

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!