Mesterséges intelligencia és bioinformatika a Pázmányon

2023.10.27.

A mesterséges intelligencia robbanásszerű fejlődése mögött a tanulási algoritmusok, a nyelvi modellek, a számítógépes arhitektúrák és a számítási kapacitások egyidejű fejlődése áll, ami nagy hatással van az élettudományok és a bioinformatika fejlődésére is.

A Pázmány Információs Technológiai és Bionikai Kara éppen ezeknek a területeknek az együttes művelésére jött létre, így az  új technológiai hullám szinte összes részterületén vannak stratégiailag értékes kutatási és oktatási programjaink. A mostani konferencia célja, hogy ezeket a kutatásokat röviden felvillantva képet adjon a Kar kutatási lehetőségeiről. Előadásokat hallunk a mesterséges intelligencia megbízhatóságáról, a nyelvi modellekről és genomikai alkalmazásaikról,  a személyreszabott terápiák fejlesztéséről, a rendszerbiológiai alkalmazásokról és a látáskárosultakat segítő bionikai alkalmazásokról. Az konferencia a mesterséges intelligencia biztonsági kihívásairól szóló áttekintő előadással zárul.

Az előadások ideje és helye:
2023. november 17., [péntek] 14.00 óra
Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Információs Technológiai és Bionikai Kar (PPKE ITK)

Cím:
1083 Budapest, Práter u. 50/A.

Szervezők:
Ligeti Balázs PhD, PPKE ITK
Pongor Sándor, az MTA külső tagja, PPKE ITK

Részletes program

A konferencia része az MTA Magyar Tudomány Ünnepe eseménysorozatának.

14.
2024. máj.