Budapestért díjban részesült Csurgay Árpád

2019.11.15.

A 2019-ben átadott elismeréseket még az előző főpolgármester, Tarlós István javaslatára szavazta meg a korábbi közgyűlés.

A Budapestért díj a Fővárosi Önkormányzat által adományozott díj, amely bármely területen végzett kiemelkedő tevékenység elismerésére szolgál. A Fővárosi Önkormányzat 1992-ben alapította a díjat.

Bronzból készült plakett és díszoklevél jár a díjjal.

Az ünnepségen a Csepelen élő, Csepel hírnevét öregbítő személy, Csurgay Árpád kapott Budapestért díjat. Csurgay Árpád villamosmérnök, nanotechnológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem professzor emeritusa, a hazai és nemzetközi tudományos életben, valamint a felsőoktatásban végzett eredményes kutatói és oktatói tevékenységéért kapta az elismerést.

Szeretettel gratulálunk!