Michelberger Mesterdíjat kapott Benedek Csaba

2020.02.07.

A Magyar Mérnökakadémia idén első alkalommal - 30. jubileumi közgyűlésén - adta át a korábbi elnökükről, Michelberger Pálról elnevezett Michelberger Mesterdíjat, amellyel az eredményes mérnöki mester-tanítvány kapcsolatot díjazzák.

Pályázatuk alapján 2020-ban a díjat Benedek Csaba, a SZTAKI csoportvezető kutatómérnöke és a PPKE ITK oktatója dinamikus környezet gépi érzékelésére és értékelésére szolgáló eljárások kidolgozásáéért, valamint mentora, Szirányi Tamás, SZTAKI Gépi Érzékelés Kutatólaboratóriumának vezetője, a BME egyetemi tanára kapta.

A díjat Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke és Takács János, az MMA főtitkára adta át. A díjazottak emlékplakettet is kaptak. A díjátadás után Benedek Csaba 20 perces előadásban ismertette eddigi munkáját, méltatta mestere szerepét, és bemutatta az ösztöndíjas terveit.

Szeretettel gratulálunk az elismeréshez!