Élet az állandósuló COVID világában: optimális, precíziós járványkezelés

2022.05.07.

Reguly István oktatónk és csapata is nyert a Magyar Tudományos Akadémia pályázati felhívásán, amelyet poszt-Covid jelenségek kutatására írtak ki.

Az MTA második körben írt ki pályázatot olyan alapkutatások támogatására, amelyek a koronavírus-járvány okozta egészségügyi, társadalmi, kulturális és egyéb problémák feltárására és megoldására keresnek válaszokat. Az első körben 10 nyertes kutatócsoport volt, ezúttal pedig 20 kutatócsoport kezdte meg a munkát 2022. április 1-jével.

Két éve, még a koronavírus-járvány elején Röst Gergely matematikus, a Szegedi Tudományegyetem egyetemi docense kereste meg a PPKE-t azzal, hogy informatikai megközelítéssel vizsgálják meg a problémát. A kezdeményezésére összeállt egy járványmodellező csoport informatikusok, bioinformatikusok és biológusok részvételével.

Reguly István Zoltán egyetemi docens arról beszélt az Indexnek, hogyan tudja majd a döntéshozatalt támogatni a programjuk.

Teljes cikk >>

Események

26.
2025. szept.
ITK
Kutatók Éjszakája 2025
Pázmány ITK
01.
2025. okt.
ITK
Véradás 2025 Ősz
Pázmány ITK
05.
2025. dec.
ITK
BSc Nyílt nap 2025. december 5.
Budapest, Práter utca 50/a
30.
2026. jan.
ITK
BSc Nyílt nap 2026. január 30.
Budapest, Práter utca 50/a
06.
2026. febr.
ITK
BSc Nyílt nap 2026. február 6.
Budapest, Práter utca 50/a
További események
szechenyi-img-alt