Tárgy neve: TOEFL/IELTS/CAE English Exam Preparation
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Az oktatás nyelve: angol
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős szervezeti egység: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Kar
Tárgyfelelős oktató: Dr. Péri Márton

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) 'az angol, mint idegen nyelv' elnevezésű nyelvvizsga a jelöltek angol nyelvi készségeit értékeli egyetemi környezetben. Számos angol nyelvű felsőoktatási intézmény ezt a nyelvvizsgát jelöli meg felvételi követelményként a nem angol anyanyelvű jelentkezők számára.

IELTS ( International English Language Testing System) a különböző készségeket (írás- és beszédkészség, írott- és hangzó szöveg értése) hétköznapi vagy tudományos szövegkörnyezetben méri.

CAE : Az IELTS-hez hasonlóan a cambridge-i egyetem által kifejlesztett C1-es (vagyis felsőfoknak megfelelő) nyelvvizsga, mely azonban nem veszíti el érvényességét. Azoknak ajánlott, akik nem feltétlenül kívánnak angol nyelvű felsőoktatási intézményben továbbtanulni, azonban olyan bizonyítványt szeretnének, amelyet a világon ismernek és elismernek. A Magyarországon jelenleg létező 27 vizsgarendszer közül talán azon kevesek közé tartozik, amely valóban mindenütt elfogadott.

A kurzus a vizsgára készít fel, tesztfeladatok megoldásán, próbavizsga szituációkon keresztül. Az órákon a szóbeli, írásbeli feladatok megoldása, megbeszélése történik, az olvasás- és hallásértési feladatokat a hallgatók egyénileg gyakorolják. Az írásbeli esszé feladatokat a hallgatók otthon készítik el, ezek megbeszélése az órákon történik.

info-bionika mérnöki MSc IMNM-AIB mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév ITK
mérnökinformatikus BSc IANI-MI alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 7 félév ITK
mérnökinformatikus MSc IMNI-AMI mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév ITK
molekuláris bionika mérnöki BSc IANI-MB alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 7 félév ITK