BSc Nyílt nap

2024. jan. 26. 10:00

Szeretettel várunk minden érdeklődőt az Információs Technológiai és Bionikai Kar Nyílt Napján.

Kíváncsi vagy rá, mi az a bionika? Hogyan kapcsolódik össze az informatika és az orvostudomány? Szeretnél mesterséges intelligenciával foglalkozni? Érdekel az önvezető autók világa vagy a robottechnológia? Még nem döntöttél pontosan a továbbtanulásról, de a természettudományos tárgyak érdekelnek? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre kaphatsz választ Nyílt napunkon, melyen izgalmas szakmai előadásokkal, hallgatói beszámolókkal és érdekes laborlátogatásokkal nyújtunk betekintést kutató Karunk mindennapjaiba. A nyílt nap során lehetőséget biztosítunk, hogy az érdeklődők feltegyék kérdéseiket a Tanulmányi Osztály (TO) és a Hallgatói Önkormányzat (HÖK) képviselőinek.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

REGISZTRÁCIÓ

A program 10:00 órakor kezdődik, kapunyitás 9:30-kor.

Tervezett program:

9:30 - 10:00 Regisztráció
10:00 - 10:05 Köszöntő
10:15 - 10:25 Sport Bionikai és Adatintelligencia Labor bemutatása (Grand László, egyetemi adjunktus)
10:25 - 10:35 Ultrahang - a vízimentéstől a modern orvoslásig (Hatvani Janka, egyetemi tanársegéd)
10:40 - 10:55 Humán robotika - kutatástól a termékfejlesztésig (Tasi Benedek József, kutató-fejlesztő)
10:55 - 11:10 Tanulmányi Osztály tájékoztatója a felvételi követelményekről (Nagy Erika, tanulmányi előadó)

szünet (Aulában standolás és feliratkozás laborlátogatásra)

11:30 - 11:40 Mérnökinformatikus BSc szaktájékoztató és ízelítő az FPGA laborból (Nagy Zoltán, szakfelelős)
11:40 - 11:50 Ismerkedjünk meg a Pázmány ITK bionika képzésével és kukkantsunk be a Fehérje laborba (Gáspári Zoltán, szakfelelős)
11:50 - 12:00 Hallgatói élet és kollégium (Nyári Bíborka, hallgató)

szünet (Aulában standolás és feliratkozás laborlátogatásra)

~12:15 - Laborlátogatás és épület bejárás I. turnus
~13:00 - Igazolások kiadása
13:30 - 14:30 Laborlátogatás és épület bejárás II. turnus

A laborlátogatásokon az alábbi laborjainkra lehet számítani:

Labor/ Kutatócsoport neve

Bemutatni tervezett téma, kutatás

Adat.Média.Közösség labor

Biomikrofluidika labor

Bionikus Látásközpont

Cybathlon: mobil applikáció látássérülteknek

Biotechnológia labor

Rendszerbiológia kutatás élesztőkkel

Mikrodialízis labor

Bőrgyógyászati és kozmetika tudományi kutatások

Mikroszkópia / Laborautomatizáció

Esztergomi kutatólaborjaink bemutatója

Mobil alkalmazásfejlesztés labor

Laborbemutató és programozás oktatás az ITK-n

Nanomágnes / Optika labor

Nanomágneses mérések

Érzékelő Robotika

Protézisvezérlés és gépi tanulás a robotikában

Szenzorok és aktuátorok az orvosi robotikában

Protetika labor

Kézprotetikai kérdezz-felelek, eszközbemutató

Gyors prototípusgyártás: CNC marás, 3D nyomtatás

Ultrahang labor

Laborbemutató

A Nyílt napjainkon való részvételért a 2024-es felvételi eljárásban 10 pontot adunk a Pázmány ITK-ra jelentkezőknek!

Nyílt nappal kapcsolatos kérdésekre a (1) 886-4711-es telefonszámon, illetve a felveteli@itk.ppke.hu e-mail címen válaszolunk.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!